Yeni Üyelik Üye Girişi
Yaz izci kampı’na ilgi her yıl artıyor

Yaz izci kampı’na ilgi her yıl artıyor

Bağcılar’da 11 Yıl önce 25 kişiyle başlayan ‘Yaz İzci Kampları’ uluslararası katılımların da gerçekleşmesiyle bu yıl 2 bin 500’lere ulaştı.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Düzce Güzeldere beldesinde düzenlenen kampa Bağcılar, Batman, İngiltere, Mısır ve Suudi Arabistan’dan izci öğrenciler katıldı. Farklı kültürlerden olmalarına rağmen izcilerin birbirleriyle kısa sürede kaynaşıp yakın arkadaş olması dikkat çekti. İzci Kampı’na katılan öğrenciler duvar tırmanışı, gece yürüyüşü, trapez, paintball gibi 20 farklı aktiviteye katıldılar. Bu yılki etkinlikler sonrasında düzenlenen ‘Kamp Ateşi’ töreni vatandaşların katılımıyla düzenlenirken izcilerin sergiledikleri performans da alkış topladı. Ülkelerini anlatan izciler, meşhur espri, fıkra ve hikayeleri de birbirleriyle paylaştı. Türkiye’ye ilk kez geldiklerini belirten yabancı öğrenciler, “Karşımızda beklediğimizden daha güzel bir ülke bulduk. Türk öğrencilerle kısa sürede iyi anlaştık. Türkiye’nin kültürel ve tarihi zenginliklerini öğrendik. Gelenek ve görenekleriyle ilgili faydalı bilgiler edindik. Yoğun etkinliklerin uygulandığı kampta güzel günler geçirdik. Biz de onları ülkemizde ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.
Bu yılki Bağcılar Belediyesi Uluslararası Yaz İzci Kampı’nın sona ermesinin ardından Bağcılar Meydanı’nda ‘Kamp Ateşi’ yakıldı. Tören sırasında İngiltere, Mısır ve Suudi Arabistan’dan gelen izci gruplarının sunduğu gösteri beğeni topladı.
“İZCİ KAMPIMIZ ÜLKE SINIRLARINI DA AŞTI”
Kadını, erkeği, yaşlısı, genci ve engellisiyle mutlu bir Bağcılar’ı arzu ettiklerini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, fertlerin mutluluğunu yakalamadan toplumun mutluluğunun yakalanmasının mümkün olmadığını ifade etti. Bağcılar Belediyesi olarak 11 yıldır izci kampları düzenlediklerini belirten Çağırıcı, 25 kişiyle başlayan kampların şimdi 2500’lere ulaştığını belirterek şunları söyledi: “Şükürler olsun artık izci faaliyetlerimiz uluslararasında bile tanınıyor. İzcilik yalnızca şarkı söylemek, boş vakitleri değerlendirmek değildir, izcilik aynı zamanda zihinsel ve ruhsal yönden de kişinin kendisini geliştirmesidir. Bu sebeple her yıl izci kampları ve izci şuraları düzenliyoruz. Kamplarımıza Suudi Arabistan, İngiltere, Mısır ve Batman’dan katılan izcilerimize teşekkür ediyorum.”
Kamplara katılan değişik inançtan ve milletten izcilerin birbirlerini tanıdıklarını ve sosyal çevrelerini genişlettiklerini kaydeden Çağırıcı, “İzcilik yaparak yetişen gençlerin dayanışma duygusu da güçlü oluyor. Bu yüzden biz izci kamplarımıza çok önem veriyoruz” dedi. Bu yılki uluslararası kampa ülkemizden Bağcılar ve Batman izcilerinin yanı sıra Suudi Arabistan’dan 23, Mısır’dan 17 ve İngiltere’den de 16 kişilik izci grubu katıldı.

2013-08-23

Bu haber 2013-08-23 tarihinde akaryakit.net'ten çıkartılmıştır.

Haber Yorumları

Bu habere yorum yazan ilk siz olun!

Plus Fiyatlar Ham Petrol
 • $44.99 - ▲0.59 - 1. 


MOTORİNDE %2-K.BENZİNDE %2,5 ARTIŞ OLMUŞTUR.

 

Avukata Sor

Av. Tuncay SONGÖR

avatar

Rekabet Kurulu Eski Üyesi ve İkinci Başkanı Emekli Hakim
Başkent-Ufuk-Atılım Üniversiteleri Öğretim Görevlisi Sorularınızı Yanıtlıyor

Satılık ve
Kiralık ilanlar

 • Acil Satlık

  Acil Satlık... 1,000 TL

 • Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??

  Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??... 2,250,000 TL

 • Sahibinden Satılık

  Sahibinden Satılık... 1,750,000,000 TL

 • Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık Benzin İstasyonu

  Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık ... 6,000,000 TL

 • Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesisi

  Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesi... 5,000,000 TL

 • Devren Kiralık

  Devren Kiralık... 120 TL

 • Lisanssız İntifasız Uygun Fiyata Kiralık Akaryakıt İstasyonu

  Lisanssız İntifasız Uygun Fiyata Kira... 6,000 TL

 • İZMİR İSTASYON

  İZMİR İSTASYON... 9,000 TL

 • Acil Satlık

  Acil Satlık... 1,000 TL

 • Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??

  Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??... 2,250,000 TL

 • Sahibinden Satılık

  Sahibinden Satılık... 1,750,000,000 TL

 • Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık Benzin İstasyonu

  Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık ... 6,000,000 TL

 • Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesisi

  Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesi... 5,000,000 TL

İlan Ara