Yeni Üyelik Üye Girişi
€

€

Malatya Müftülüğü, Genç MÜSİAD ve MTTB tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Bu Yaz Camideyiz’ projesi, ödül töreniyle sona erdi.
Melekbaba Özgürtepe Camii’nde uygulanan ‘Bu Yaz Camideyiz’ projesi kapsamında 550 öğrenciye kurs verildi. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere tablet ve saat hediye edildi.
Kurs sonunda, projenin uygulandığı Melekbaba Özgürtepe Camii’nde kapanış töreni düzenlendi. Törene; AK Parti Malatya Milletvekilleri Cemal Akın ile Mustafa Şahin, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Malatya Şubesi Başkan Yardımcısı Hasan Kundaktepe, Genç MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Enis Aydoğan ve MTTB Malatya Şube Başkanı Mücahit Balin, Kuran öğreticileri, kurs gören çocuklar ile aileleri katıldı.
Törende konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Bu çocuklarımızın yetişmesi; insanımıza, vatanımıza, milletimize faydalı birer nefer olmaları için altyapılarını mutlaka doldurmamız gerekiyor. Hocalarımız sosyal barışın, kardeşliğin tesis edilmesi için oluşturulan güzel mekanlarda çocuklarımıza en iyi eğitimi vermiş. Ayrıca sivil toplum örgütlerimize de verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Sivil toplum örgütlerimizin asıl amacı toplumumuzun sivil hayattaki yaşantılarını en iyi şekilde tesis etmek, bunların eksiklerini gidermek ve toplumda barışın sağlanması adına ellerini taşın altına koymaktır. Bu kardeşlerimiz ellerini değil, gövdelerini taşın altına koymuşlar” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın da çocukların arkadaşlık, kardeşlik ve dinlerini öğrendiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
“Güzel yavrularımızın kuran öğrenmelerinin engellendiği dönemlerden bugünlere geldik. Bir kısım kişiler, iktidar sahipleri çocuklarını bale ve bunun gibi etkinliklere gönderirken, yaş sınırını koymamışlardı. Ancak kendi dinlerini öğrenmek üzere Kuran öğrenmeye giden çocuklarımızın önlerine birçok engeller yığılmıştı. Sizlerin gayret ve emekleri ile AK Parti’ye verdiğiniz destekten sonra bütün engeller kaldırıldı. Pırıl pırıl yavrularımız, geleceğin Türkiye’si olacaklar.”
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi Başkan Yardımcısı Hasan Kundaktepe ise sosyal sorumluluk bilinciyle toplum yararına olan her türlü faaliyete destek verdiklerini dile getirdi.
Genç MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Enis Aydoğan da ‘Bu Yaz Camideyiz’ projesini en iyi şekilde uyguladıklarını kaydederek, “Siz kardeşlerimiz, bizler sizin yaşınızdayken sahip olamadığımız imkanlara sahipsiniz. Bu nedenle bu güzel imkanı yerli yerinde değerlendirmek istedik. İnşallah başarılı olabilmişizdir” ifadelerini kullandı.
MTTB Malatya Şube Başkanı Mücahit Balin ise yeni nesillerin şuurlu bir şekilde yetişmeleri adına ‘Bu Yaz Camideyiz’ projesini hayata geçirdiklerini belirtti.
Gençlerin şuurlarını kaybettirmek için çeşitli oyunların oynandığını kaydeden Balin, “Gençlerimizin üzerinde oynanan oyunlara karşı neslimizi yetiştirmek adına yıllardan beri mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.
Melekbaba Özgürtepe Camii İmamı Bilal Çelik ise “Bugün bizim gurur günümüz. Dünyada birçok çocuğun ateş altında olduğu, kanlarının döküldüğü, üzerilerine bombaların yağdığı ve birçok çocuğun öldüğünü görüyoruz. Böyle bir dünyada bizler bu güzel, nezih ortamda, yaşı kaç olursa olsun çocuklarımıza Kuran’ı öğretmek için bir aradayız. Bu bizim için güzel bir nimet” değerlendirmesini yaptı.
Konuşmaların ardından ‘Bu Yaz Camideyiz’ projesi kapsamında başarılı olan öğrencilere hediyeleri verildi.
Kurs kapsamında erkeklerde, 3. Kurda Muhammet Enes Çelik birinci, Caner Sakmak ikinci, Furkan İlgen üçüncü, İbrahim Avcı dördüncü, Numan Çinkılıç beşinci oldu. Erkeklerde 2. Kurda Ömer Faruk Dalkılıç birinci, Muhammet Mustafa Çelik ikinci, Sadık Coşkun üçüncü oldu. Kızlarda 3. Kurda Tuba Çinkılıç birinci, Büşra Tay ikinci, Sümeyye Seçer üçüncü, Nuray Sekendiz dördüncü, Nergis Yıldırım beşinci oldu. Kızlarda 2. Kurda Rabia Mırtoğlu birinci, Mihriban Kaplan ikinci, Seda Nur Gülen ise üçüncü oldu.

2013-08-22

Bu haber 2013-08-22 tarihinde akaryakit.net'ten çıkartılmıştır.

Haber Yorumları

Bu habere yorum yazan ilk siz olun!

Plus Fiyatlar Ham Petrol
 • $40.46 - ▼-1.31 - 1. 


MOTORİNDE %2-K.BENZİNDE %2,5 ARTIŞ OLMUŞTUR.

 

Avukata Sor

Av. Tuncay SONGÖR

avatar

Rekabet Kurulu Eski Üyesi ve İkinci Başkanı Emekli Hakim
Başkent-Ufuk-Atılım Üniversiteleri Öğretim Görevlisi Sorularınızı Yanıtlıyor

Satılık ve
Kiralık ilanlar

 • Acil Satlık

  Acil Satlık... 1,000 TL

 • Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??

  Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??... 2,250,000 TL

 • Sahibinden Satılık

  Sahibinden Satılık... 1,750,000,000 TL

 • Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık Benzin İstasyonu

  Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık ... 6,000,000 TL

 • Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesisi

  Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesi... 5,000,000 TL

 • Devren Kiralık

  Devren Kiralık... 120 TL

 • Lisanssız İntifasız Uygun Fiyata Kiralık Akaryakıt İstasyonu

  Lisanssız İntifasız Uygun Fiyata Kira... 6,000 TL

 • İZMİR İSTASYON

  İZMİR İSTASYON... 9,000 TL

 • Acil Satlık

  Acil Satlık... 1,000 TL

 • Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??

  Sakaryada Akaryakıt Ve Lpg İ??... 2,250,000 TL

 • Sahibinden Satılık

  Sahibinden Satılık... 1,750,000,000 TL

 • Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık Benzin İstasyonu

  Antalya Korkuteli Yolu Üzeri Satılık ... 6,000,000 TL

 • Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesisi

  Acil Satılık Akaryıt Ve Dinlenme Tesi... 5,000,000 TL

İlan Ara